Sosyal medyada paylaşım yaparken link vermek istediğinizde seçenekleriniz kısıtlanmaktadır. Örneğin, Instagram veya Twitter profilinizde tek bir link paylaşabilmeniz de bu kısıtların başında gelmektedir. Bu konu ile ilgili çözümlerin başında da çoklu link sayfası (bio link) çözümleri bulunmaktadır. Linkvery ise ihtiyacınız olan en önemli Instagram bio link uygulamasıdır.

Linkvery nedir ve ne işe yarar dersek; eğer birden fazla platform kullanıyorsanız ve bunlar ile ilgili paylaşımlarınızı çeşitlendirebilmek için kullanmanız gereken sitelerden biridir. Blog siteniz, e-ticaret siteniz, Instagram, Twitter, Linkedin, Reddit, Medium, Facebook, Youtube ve daha fazla sosyal medya aracınıza tek bir yerden erişim verebilirsiniz. Linkvery için hazırladığımız örnek sayfayı inceleyerek nasıl bir arayüz ile karşılaşacağınıza bakabilirsiniz. https://lnkvry.link/linkvery profilime tıklayabilirsiniz.

Linkvery’nin temel özellikler tamamen ücretsizdir. Size bu yazıda ücretsiz özellikleri maksimum seviyede nasıl kullancağınızı açıklayacağız ve bu sayede sadece birkaç tıkta sayfanızı oluşturabileceksiniz. Öncelikle https://linkvery.com/ linkine tıklayıp üye olmanız gerekmektedir. Facebook hesabınızı kullanarak kolayca kaydolabilirsiniz. Tıkladıktan sonra sayfanın ortasında ve sizinde rahatça görebileceğiniz bir şekilde ÜCRETSİZ KAYDOL butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayarak ücretsiz olarak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek ilk çoklu link sayfanızı oluşturabilirsiniz.

  1. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Projeleriniz listesini göreceksiniz. Bir proje dahilinde birden fazla çoklu link sayfası ekleyebilirsiniz. Ancak ücretsiz hesap dahilinde sadece bir çoklu link (bio link) sayfası oluşturabilirsiniz.
  2. Projenizi eklemek için her projeye isim vermeniz gerekmektedir. Bu isim birden çok projeyi ayırt etmenizi sağlayacaktır. İsmini verdiğiniz projeyi ‘Ekle’ butonu basıp ekleyebilirsiniz.
  3. Projenizin içine ekleyeceğiniz çoklu sayfaları ise proje içinde açılan aşağıdaki ekran üzerinden yine ‘Ekle’ butonuna basarak oluşturabilirsiniz.
  4. Linkinizi oluşturmanız için açılan pop-up ekranda kısa linkimiz olan ‘lnkvry.link/…..’ alanına kendi istediğiniz link uzantısını giriniz. Örneğin, Linkvery için linkimiz lnkvry.link/linkvery‘dir.
  5. Açılan sayfa sizin Linkvery çoklu link sayfanızı istediğiniz şekilde hazırlamanızı ve linklerinizi bağlamanızı sağlayacaktır. Bu sayfaya link, yazı, Spotify şarkısı, YouTube videosu, Vimeo videosu, SoundCloud şarkısı, TikTok videosu, Twitch yayını veya e-posta ile kayıt linki ekleyebilirsiniz.
  6. Hazırladığınız sayfanın linkini sayfanın üst kısmındaki link kısmındaki kopyalama ikonuna tıklayarak kolayca kopyalayabilir ve kullanmak istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.
  7. Bu özelliklere ek olarak, Linkvery logosunu sayfanızdan kaldırmak, birden çok çoklu link sayfası veya proje oluşturmak ve gelişmiş istatistik özelliklerinden faydalanmak isterseniz planınızı Pro veya Business planlarına yükseltebilirsiniz.

Linkvery ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular ile ilgili hello@linkvery.com adresine mail atabilirsiniz veya Yardım Merkezini ziyaret edebilirsini.